budur.lv

suņu dienasgrāmata

Bernes sennenhundsBernese Mountain Dog. 5 Facts-lv

Bernes ganu suns. 5 Fakti

Vai ir kas skaistāks par Bernes kalnu suni?

Ar savu trīskrāsaino kažoku, plīvojošām ausīm un acīm, kas izkausētu sviestu, šie maigie, milzīga izmēra suņi ir viena no pieprasītākajām suņu šķirnēm pasaulē, un, ja neskaita dažus izņēmumus (par kuriem mēs runāsim tālāk šajā rakstā), tie ir ideāla suņu šķirne ģimenēm.

Kas padara Bernes kalnu suņus tik unikālus un mīļus un vai ir kādi slēpti fakti, kas mums būtu jāzina par Bernes kalnu suņiem, izņemot to skaisto augumu, maigo raksturu un slaveno trīskrāsaino divslāņu kažoku?

1. Neignorējiet Bernes kalnu suņu vēsturi

 • Nosaukums Sennenhund cēlies no vācu valodas vārda Senne (kas nozīmē “kalnu ganības”) un Hund (kas nozīmē “suns”).
 • Bernes kalnu suns ir romiešu karavīru pirms 2000 gadiem izmantoto suņu pēcnācējs, un sākotnēji tas bija dažādu mastifu un citu sargsuņu šķirņu krustojums.
 • Bernes kalnu suņus, pateicoties to izmēram un spēkam, izmantoja, lai vilktu Alpu lopkopju un piensaimnieku smagos ratiņus pa nodevīgām kalnu pārejām Šveices Alpos.
 • Berner (vai angļu valodā Bernese) apzīmē šķirnes izcelsmes vietu – Bernes pilsētu Šveicē. Berner (jeb angļu valodā Bernese) norāda uz šķirnes izcelsmes vietu – Bernes pilsētu Šveicē, kas ir pazīstama arī ar savām lielākam un skaistākajām ziedu plantācijām, kuras var apskatīt un iepazīt ziedu bāze, kas padara Bernes pilsētu vēl aizraujošāku un vēsturiski interesantā.
 • Gadsimtu mijā profesors Alberts Heims izglāba Bernes kalnu suņus no gandrīz pilnīgas izmiršanas, kad turpināja rūpīgi attīstīt šķirni, krustojot šķirni ar Ņūfaundlendas šķirnes suni, viņš uzlaboja suņa temperamentu un izmēru.
 • Bernes kalnu suņu šķirni oficiāli izveidoja 1907. gadā, un 1937. gadā to atzina Amerikas Kinoloģiskais klubs.
 • Bernes kalnu suņi ir iekļauti darba suņu šķirņu kategorijā.

2. Neignorējiet bernu šķirnes dzīvnieku dzīves ilgumu

 • Parasti ir tā, ka kaut kas tik labs var pastāvēt tikai tik ilgi, un tāds ir arī Bernes kalnu suns.
 • Šīs šķirnes dzīvnieki var sagaidīt, ka viņu dzīves ilgums būs no 6 līdz 10 gadiem, ja viņi ir skaisti un ar atbilstošu temperamentu.
 • Salīdzinot ar citām suņu šķirnēm, tas nav visgarākais mūžs, taču katrs gads ar bernera šķirnes suni būs neaizmirstams.

3. Neignorēt Bernes kalnu suņu apmācības nozīmi

 • Lieluma dēļ berners gūs labumu no suņu apmācības agrīnā vecumā, izmantojot maigu, bet stingru pieeju; tā viņi varēs pielāgoties ģimenes noteikumiem un rutīnai.
 • Atcerieties, ka berneri ir vēlu nobrieduši gan fiziski, gan garīgi (gluži kā mans 18 gadus vecais dēls), tāpēc paturiet to prātā, ja jau kādu laiku esat viņu apmācījuši, bet viņš joprojām šķiet, ka “ne visai saprot”!
 • Nesteidzieties ar Bernes kalnu suņu apmācību; maz un bieži ir vislabākā pieeja šai šķirnei. Sakarā ar viņu maigajām īpašībām, berneru suņu jūtas ir viegli ievainojamas.
 • Esiet pacietīgi un maigi, un jūs tiksiet apbalvoti ar labi socializētu un viegli vadāmu suni.

4. Neignorējiet viņas fizisko aktivitāšu vajadzības

Lai gan berneri nav tik traki uz fiziskām aktivitātēm kā tādas šķirnes suņi kā bokseri, viņiem ir nepieciešama intensīva fiziska slodze. Lieluma dēļ jūs nevarat ierīkot suņu durvis un atstāt viņu vienu pašu visu dienu nākt un iet uz dārzu.

Bernes kalnu sunim ir ne tikai jāspēlē ar suni visas dienas garumā drošā un iežogotā pagalmā, bet arī katru dienu vismaz 30 minūšu pastaigā.

Berners ir vislaimīgākais, kad viņš aportē nūjas, spēlē spēles ar maziem bērniem, izliekas muļķīgs un šļakstās ūdenī!
Ja neesat pārliecināts, cik daudz kustību jūsu bernerim ir nepieciešams, salīdzinot ar to, cik daudz kustību viņš saņem, tad iesaku investēt lieliskā Fitbark aktivitātes monitorā. Tas jums viegli atgādinās, vai ar savu Bernes kalnu suni ir jādara mazliet vairāk (vai mazāk!).

5. Neignorēt kopšanu

Bernes kalnu suņu brīnišķīgais kažoks ir tas, kas padara šo šķirni atšķirīgu no pārējiem.

Bernes kalnu suņu kažoks ir divslāņains, ar garu ārējo apmatojumu un vilnas apmatojumu zem tā, pārsvarā melns, kas mijas ar intensīvu rūsganu un spilgti baltu krāsu.

Parasti pāri krūtīm ir balts raksts, kas izskatās kā apgriezts Šveices krustojums, un vēl viens balts uzplaiksnījums starp acīm.

Berners ir krāšņs dzīvnieks.

Ja esat kūtrs tīrības piekritējs, Bernes šķirnes suns var nebūt piemērots tieši jums. Ziniet, ka jums nāksies pavadīt daudz laika, lai atbrīvotos no smagās suņu smakas jūsu mājā.

Šī šķirne līst mēreni visa gada garumā, bet pavasarī un rudenī no tās kažoka uz jūsu paklājiem nokrīt vissmagākā kažoka kārta.

Tāpēc ir ļoti svarīgi regulāri ķemmēt savu Bernera šķirnes suni (un ieguldīt līdzekļus labā putekļu sūcējā!) Ņemiet vērā arī to, ka atbrīvoties no suņu blusām ir ļoti grūti, ja kažoks kādu laiku nav ķemmēts, tāpēc vēl jo svarīgāk ir par to rūpēties!

Uzturiet sava suņa nagus labi apgrieztus un regulāri tīriet viņa ausis ar dabīgām vielām, lai izvairītos no smirdēšanas vai inficēšanās.

Bernes kalnu suns nav liels slinkotājs, bet, ja viņam ir vaļīgi žokļi, tad viņam būs nepieciešams, lai jūs pieskatītu, vai viņš neslinkst!

Related Posts